Here are the winners from the photography contest at the 2017 Poultry Festival

He are the winners from the 2017 Poultry Festival photography contest

Adults Animals
1st place: Janice Carter
2nd place: Janice Carter
3rd place: Bobbie Jean Wood
Honorable Mention: James Forbes, Joyce Flora
 
Adults Urbans

1st place: James Forbes
2nd place: Joyce Flora
3rd place: Bobbie Jean Wood
Honorable Mention: Laura Lindsey

Adults Flowers
1st place: Janice Carter
2nd place: Sharon Peace
3rd place: Lea Ann Robertson
Honorable Mention: Billie Jones

Adults Fine Art
1st place: Bobbie Jean Wood
2nd place: Donna Holt
3rd place: Bobbie Jean Wood
Honorable Mention: Billie Jones

Adults Digital Manipulation
1st place: Tori Baker
2nd place: Janice Carter
3rd place: Janice Carter
Honorable Mention: LaDonna Kennon

Adults Poultry
1st place: Bobbie Jean Wood
2nd place: LaDonna Kennon
3rd place: Cheryl Speedy
Honorable Mention: Bobbie Jean Wood

Adults Scenics
1st place: James Heiman
2nd place: Bobbie Jean Wood
3rd place: Bobbie Jean
Honorable Mention: Jonathan Liker

Adults People
1st place: Tori Baker
2nd place: Bobbie Jean Wood
3rd place: Tori Baker
Honorable Mention: Lea Ann Robertson

Adults Best of Show: Janice Carter of San Augustine, TX
Adults People's Choice: John   of Center, TX

Youth Fine Arts
1st place: Sam McSwain
2nd place: Megan Dunn
3rd place: Haven Heiman
Honorable Mention: Haven Heiman

Youth People
1st place: Aliyah Nash
2nd place: David Baron
3rd place: Samuel Huerta
Honorable Mention: Kayarra Emerson

Youth Animals
1st place: Megan Dunn
2nd place: Ivan Arius
3rd place: Megan Dunn
Honorable Mention: Lexi Moody

Youth Flowers
1st place: Sam McSwain
2nd place: Emma Locke
3rd place: Jose Bueno
Honorable Mention: Emma Locke

Youth Scenics
1st place: Patty Fountain
2nd place: Emma Locke
3rd place: Hzel Diaz
Honorable Mention: Brianna Redmon, Christina Stotts

Youth Digital Manipulation
1st place: Jamarh Johnson
2nd place: Jose Bueno
3rd place: Megan Dunn
Honorable Mention: Samuel Huerte

Youth Poultry
1st place: Jan Leyva
2nd place: Jose I. Barreuta
3rd place: Jan Leyva
Honorable Mention: Megan Dunn

Youth Best of Show: Megan Dunn of Center, TX
Youth People's Choice: Sam McSwain of Center, TX

Children People
1st place: Brooklyn Scates
2nd place: Kelsi Wood
3rd place: Kelsi Wood
Honorable Mention: Anna Lewis, Emma Wilburn, Hannah Ross

Children Fine Art
1st place: Lucinda David
2nd place: Emma Wilburn
3rd place: Anna Lewis
Honorable Mention: Emma Wilburn, Brooklyn Scates, Anna Lewis

Children Scenics
1st place: Anna Lewis
2nd place: Emma Wilburn
3rd place: Emma Wilburn
Honorable Mention: Kelsi Wood

Children Flowers
1st place: Kelsi Wood
2nd place: Emma Wilburn
3rd place : Emma Wilburn
Honorable Mention: Kelsi Wood, Michelle Gomez, Lucinda David

Children Animals
1st place: Lucinda David
2nd place: Kelsi Wood
3rd place: Michelle Gomez
Honorable Mention: Emma Wilburn, Kelsi Wood, Hannah Ross, Brooklyn Scates, Lucinda David, Michelle Gomez

Children Poultry
1st place: Kelsi Wood
2nd place: Kelsi Wood

Children Urbans
1st place:Emma Wilburn
2nd place: Emma Wilburn

Children Best of Show: Lucinda David of Joaquin, TX
Children People's Choice: Kelsi Wood of Joaquin, TX