District 23-2A All-District Girls Basketball

https://lh3.googleusercontent.com/ReIqXarNy_EANkLmjCmpzx584YgPGUg0pS1fOnNffmwF9TnMJSUCQQG7kWsuXxbn6RR_JfKYhBHoOxV2cYGhlA0lAmtSyP6_Y7AElo0CzdwcVsc4PBshjKKW1CDjEJ3GxkefEwrXhttps://lh3.googleusercontent.com/_UWcsplXZvoaIis4I1vsXyTfSlg9KSkpRSQPwCDb4zHhtzb3CimwBLZ-8UpXOg7dSqMH7m8O5qN7FhWl-4TA2Td3NNIp0Za31Vj0iFoPu2LkAp-fDrOAUxHdE-O7q-d0DKXox_f0https://lh5.googleusercontent.com/ngrntA6nUOpHvgtKrxDjOrcNB0TY5MPW8w9WYTd92LemOHEXzzIZLEql6uKYKyy3UfwIlzYWoZKLUFBdnD-DsHdHCqir_2Lds7X0uwl7XMPd0wXyowMelBKsiwin1FoG06p7uMTahttps://lh4.googleusercontent.com/Khs1wOzNE22q2DOZMj1Q003urlsV4DRB68BF_K-K7lhAbbpv2lHOs7w8aKuYpBG4BkSpY8WatFhU1FC0aOXl7oyobMbpiAsOMq7FD5Lx-jA2WphcUgmaw1kthsghhaZZI7tenFaBhttps://lh5.googleusercontent.com/_OmLVdJ4PdpoGfSJd-alLvB-TZbwpImKFu2IuVu5xInKcbmp9iBtyug7phYK5UfSiqih0I9TLKNZtKLke36aY_IiAcVoNzR39W1z5rl35GL4TwTp0rcS2yNcYEizFj0cuVPrwQuVhttps://lh6.googleusercontent.com/16K8hUncsXVt9h27AgpxkruKOloaOb5X-ShVJkkJTQkuzys6u7FTr9qYOjMIfFyaXrwUiZOkdYiY__OB0De2_Zb1lsYaME-JFwH9jr22uZBr3AHnvb9F1uGPNZFDondkZrQ71oydhttps://lh4.googleusercontent.com/CJW2fxnPZmzmxe8A5k-AT4qnldYHTATXfEfB9l48PSvzHRYh6WAEY_e-2fiziXsQydlcoENpCmultI9iFNyrPXscR-WId1d0AL4dNE2IbevQCT_7-RaCFsLwwK0EiVAeE_A2BItU

 

District 23-2A All-District Girls Basketball 

 

District MVP: Harlie Ware, SR. Timpson and Kamari Gray, SR. Tenaha

Offensive MVP: Kianna Bennett, JR. Shelbyville

Defensive MVP: McKenna Wynn, SOPH. Timpson

Newcomer of the Year: Johna Kruse, SR. Timpson 

Freshman of the Year: Tiyanna Dagley, FR. Tenaha 

Coach of the Year: Garry Davison, Tenaha and Bryan Braddock, Timpson 

Sixth Man of the YearJa'Mya Polk,  San Augusitne 

 

                        1st Team All-District 
 

Kenzi Wynn, SR. Timpson 

Jaycee Campbell, SR. Timpson 

Claire Johnson, SR. Timpson

Jayden Bass, JR. Joaquin

Brooke Elliott, SR. Shelbyville

Jatoryia Barnes, SOPH. San Augustine

Kiouja Gates, SR. Shelbyville

 

 

                     2nd Team All-District 

 

Dayreonia Isaac, SPOH. San Augustine

Tyraneqia Johnson SR. San Augustine

Kalie Brooks SR. Joaquin

Carmen Choate, SR. Martinsville

Carlee Linebarger, JR. Gary

Alisa Dodd, JR. Tenaha

Jasmine Dodd, JR. Tenaha

 

Honorable Mention All-District

Kennedy Stanley, SR. Joaquin

Kaylea Neal, JR. Joaquin

Shi Norris, SR. Joaquin

Ebbie McCann, SR. Joaquin

Gracie Whitehead, SR. Martinsville

Megan Choate, SR. Martinsville

Layce Randall, SOPH. Martinsville

Lauryn Burrell, SR. San Augustine

Mic’Kayla Renfro, FR. San Augustine

Payton Tabor, SOPH, Gary

Feather Bellaw, SR. Gary

Emma Ramsey, JR. Timpson

D’Chelle Garner, SOPH. Timpson

Kate Lawson, JR. Shelbyville

Cadience Thompson, JR. Shelbyville

Kara Jones, JR. Shelbyville

Aubree Camp, JR. Shelbyville

LaTaejha Steadman, FR. Tenaha

Addy Duncan, JR. Tenaha

 

 

The Light and Champion

137 San Augustine St.
Center TX 75935
936-598-3377