Week I Playoff Action - Prep Bi-District Playoff Game Schedules

Center plays Liberty Friday in Woodville

Shelby County Prep Bi-District Playoff Games

4A

•Center vs. Liberty at Woodville, 7:30 p.m. Friday, Nov. 16

2A

Shelbyville vs Tenaha @ Waskom 7 p.m. Friday, Nov. 16

• Joaquin vs West Sabine @ Nacogdoches  7:30 p.m. Friday, Nov. 16

• San Augustine vs Timpson @ Henderson 7:30 p.m., Friday, Nov. 16

    Other Regional Bi-District Playoff Games

    Thursday, Nov. 15

    4A

    • Carthage vs Waxahachie Life @ Lindale 7 pm

     

    Friday, Nov. 16

    6A

    Longview vs Coppers Cove @ Longview 7:30 pm

      5A

      • Lufkin vs McKinney North @ Lufkin 7:30 pm

      • Lamar Consolidated vs Marshall @ Marshall 7:30 pm

      • Nacogdoches vs Hunstville @ Sam Houston State University 7:30 pm

      4A

      • Jasper vs  Hamshire-Fannett @ Lumberton 7:30 pm 

      • Center vs Liberty @ Woodville 7:30 pm

      • Gilmer vs Sunnyvale @ Greenville’s Ford Stadium 7:30 pm

      • Rusk vs Robinson @ Conroe’s Morehead Stadium 7:30 pm

      • Kilgore vs  Midlothian Heritage @ Forney’s  City Bank Stadium 7 pm

      • Henderson vs Crandall @ Palestine’s Wildcat Stadium 7:30 pm

      2A

      • Cushing vs Centerville @ Crockett 7:30 pm

      • Shelbyville vs Tenaha @ Waskom 7 pm

      • Joaquin vs West Sabine @ Nacogdoches  7:30 pm

      • San Augustine vs Timpson @ Henderson 7:30 pm

      • Big Sandy vs Leon @ Palestine Westwood 7:30 pm

      • Sims Bowie vs Era

      • Grapeland vs Hubbard @ Athens 7 pm

       

      3A

      • Tatum vs Mt. Vernon @ Gilmer 7 pm

      • Waskom vs Hemphill @ Carthage 7 pm

      • Woodville vs Coldspring- Oakhurst @ Lufkin’s Abe Martin Stadium 7:30 pm 

      • Edgewood vs Rogers @ Whitney 7 pm

      • Daingerfield vs Anderson-Shiro @ Athens 7:30 pm

      • Corrigan vs Elysian Fields @ Shelbyville 7 pm

      • Harmony vs Bells @ Emory-Rains 7 pm

      2A

      • Cushing vs Centerville @ Crockett 7:30 pm

      • Shelbyville vs Tenaha @ Waskom 7 pm

      • Joaquin vs West Sabine @ Nacogdoches  7:30 pm

      • San Augustine vs Timpson @ Henderson 7:30 pm

      • Big Sandy vs Leon @ Palestine Westwood 7:30 pm

      • Sims Bowie vs Era

      • Grapeland vs Hubbard @ Athens 7 pm

      Bi-district Football Playoffs, Nov. 16:

       Saturday, Nov. 17

      Garrison vs. Groveton, 7:30 p.m. Saturday at Abe Martin Stadium (Lufkin)

      NOTE: Dates, times and locations are tentative as released by UIL